تاریخ انتشار : شنبه, 28 فروردین 1395 14:17. حمید فرخ‌نژاد در سالروز 47 سالگی‌اش حال و هوای این روزهایش را در قالب یادداشتی خطاب به مردم به روی کاغذ آورد. این بازیگر که این روزها در آمریکا به سر می‌برد نوشت: «حالم خوبه، دلم زود به زود تنگ میشه، دیگه زیاد عجله ندارم، مدتیه زود گریه‌ام می‌گیره، خدا بیامرزا زیاد میان بخوابم، با آهنگهای قدیمی بیشتراز قبل حال می‌کنم، چقد فیلمای سیاه و سفید به نظرم صمیمی‌تر میان، پسرم داره قد میکشه و من نگاش می‌کنم، خدا رو شکر جنگ نیست، هی دلم تنگ می‌شه، همش نگرانم ...

یادداشت حمید فرخ‌ نژاد در سالروز تولدش

تاریخ انتشار : شنبه, 28 فروردين 1395 14:17


اخبارفرهنگی,اخبار بازیگران,فرخ نژاد

حمید فرخ‌نژاد در سالروز 47 سالگی‌اش حال و هوای این روزهایش را در قالب یادداشتی خطاب به مردم به روی کاغذ آورد.

این بازیگر که این روزها در آمریکا به سر می‌برد نوشت: «حالم خوبه، دلم زود به زود تنگ میشه، دیگه زیاد عجله ندارم، مدتیه زود گریه‌ام می‌گیره، خدا بیامرزا زیاد میان بخوابم، با آهنگهای قدیمی بیشتراز قبل حال می‌کنم، چقد فیلمای سیاه و سفید به نظرم صمیمی‌تر میان، پسرم داره قد میکشه و من نگاش می‌کنم، خدا رو شکر جنگ نیست، هی دلم تنگ می‌شه، همش نگرانم آدمهایی که خاطراتمن نمیرن، خدا کنه بمونن، دیگه اینکه منتظرم واسه یه چیز خوب که نمی‌دونم چیه، خدا رو شکر شما رو دارم، خیلی خوبه که شما رو دارم.»

حمید فرخ‌نژاد متولد 28 فروردین‌ماه سال 1348 در آبادان و فارغ‌التحصیل رشته کارگردانی تئاتر از دانشکده هنرهای زیبا است.

 

این بازیگر از سال 69 و با فیلم «در کوچه‌های عشق» خسرو سینایی وارد سینما شد اما بازی متفاوتش در «عروس آتش» او را به سینما معرفی کرد و سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد را در هجدهمین جشنواره فیلم فجر برایش به همراه آورد.

فرخ نژاد در بیش از 25 سال فعالیت بازیگری‌اش در سینما در حدود 30 فیلم به ایفای نقش پرداخته که از جمله آنها می‌توان به «ارتفاع پست»، « به رنگ ارغوان»، «چهارشنبه سوری»، « آتشکار »، « شب واقعه »، « در انتظار معجزه »، « گشت ارشا »، « روزهای زندگی »، « زندگی خصوصی آقا و خانم میم »، « استرداد » و «زندگی مشترک اقای محمودی و بانو » اشاره کرد.

او جوایزی را نیز از جشنواره‌های داخلی و خارجی کسب کرده که از مهمترین آن‌ها می‌توان به سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد و بهترین فیلمنامه در هجدهمین جشنواره فیلم فجر، تندیس جشن خانه سینما و جایزه بهترین بازیگر مرد جشنواره فیلم کارلووی‌واری برای فیلم «عروس آتش»، جایزه بهترین بازیگر جشنواره فیلم مسکو برای فیلم «طبل بزرگ زیر پای چپ»، جایزه بهترین بازیگر مرد در پنجاه و چهارمین جشنواره فیلم آسیا و اقیانوسیه برای فیلم «شب واقعه»، سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد در سی‌ویکمین جشنواره فیلم فجر برای فیلم «استرداد» اشاره کرد.

فرخ‌نژاد تجربه کارگردانی فیلم «سفر سرخ» را نیز در کارنامه هنری‌اش دارد که این فیلم پس از حدود 10 سال از ساختش در جشنواره 29 فجر به نمایش درآمد اما هنوز موفق به اکران عمومی نشده است.

آخرین فعالیت بازیگری فرخ نژاد «خوب بد جلف» ساخته پیمان قاسم‌خانی است که مراحل آماده سازی اش را طی می کند.

 

اخبار فرهنگی و هنری - ایسنا

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه