تاریخ انتشار : دوشنبه, 16 مرداد 1396 14:56. فریدون جیرانی کارگردان و فیلمنامه‌نویس به یکی از فرازهای سخنان حسن روحانی رئیس جمهوری در مراسم تنفیذ واکنش نشان داد. فریدون جیرانی در ابتدای برنامه سی و پنج گفت: «این فراز مهمی است برای ما؛ ما آموخته‌ایم که جامعه ایرانی از لحاظ سبک زندگی دارای تنوع است. زنان، مردان، جوانان، روستاییان و شهرنشینان ما به یک شیوه زندگی نمی‌کنند و همه برداشت یکسانی از فرهنگ و هنر ندارند. تفاوت و تنوع را باید به رسمیت شناخت و پاس داشت. ». او ادامه داد: «به نظر من این ف ...

واکنش فریدون جیرانی به سخنان حسن روحانی

تاریخ انتشار : دوشنبه, 16 مرداد 1396 14:56


اخبار,اخبار فرهنگی وهنری,فریدون جیرانی

فریدون جیرانی کارگردان و فیلمنامه‌نویس به یکی از فرازهای سخنان حسن روحانی رئیس جمهوری در مراسم تنفیذ واکنش نشان داد.

 فریدون جیرانی در ابتدای برنامه سی و پنج گفت: «این فراز مهمی است برای ما؛ ما آموخته‌ایم که جامعه ایرانی از لحاظ سبک زندگی دارای تنوع است. زنان، مردان، جوانان، روستاییان و شهرنشینان ما به یک شیوه زندگی نمی‌کنند و همه برداشت یکسانی از فرهنگ و هنر ندارند. تفاوت و تنوع را باید به رسمیت شناخت و پاس داشت.»

 

او ادامه داد: «به نظر من این فراز خیلی مهم است از این جهت که نشان‌دهنده پذیرش تنوع و تکثر در جامعه و پاس داشتن آن است. ضمن اینکه مقام معظم رهبری هم این تنوع و تفاوت را قبول کرده‌اند و گفته‌اند مردم باید به رغم این تفاوت و تنوع در کنار هم با آرامش زندگی کنند. ما هم دوست داریم در کنار هم با آرامش زندگی کنیم، به شرط اینکه همه به همدیگر، اندیشه‌ها و تفکر همدیگر احترام بگذاریم و به جای دعوا می‌توانیم فیلم بسازیم و جواب همدیگر را با فیلم و تفکر بدهیم.»

 

جیرانی افزود: «این نکته مهمی است و امیدوارم در چهار سال آینده این تفاوت و تنوع و تکثر در عرصه سینمای ما به رسمیت شناخته شود و دعوایی وجود نداشته باشد.»

 

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه