تاریخ انتشار : سه شنبه, 25 اسفند 1394 09:22. تا دلتان بخواهد سبزه گره زده‌ام!. سمانه پاکدل بسیار آرام و متین است و خصوصیات اخلاقی خاصی دارد که هم‌صحبت‌شدن با او به شما نیز آرامش می‌دهد. سمانه پاکدل بسیار آرام و متین است و خصوصیات اخلاقی خاصی دارد که هم‌صحبت‌شدن با او به شما نیز آرامش می‌دهد. او را برای سبزه‌انداختن دعوت کردیم و این درحالی بود که او تا به حال این کار را نکرده بود ولی در نهایت استارتی شد برای اینکه این کار را تجربه کند. همیشه مادرش این کار را برای او و اعضای خانواده انجام دا ...

عید نوروز و سبزه انداختن با سمانه پاكدل

تاریخ انتشار : سه شنبه, 25 اسفند 1394 09:22


اخبارفرهنگی و هنری,خبرهای فرهنگی و هنری,پاکدل

تا دلتان بخواهد سبزه گره زده‌ام!
عید نوروز و سبزه انداختن با سمانه پاكدل

سمانه پاكدل بسیار آرام و متین است و خصوصیات اخلاقی خاصی دارد كه هم‌صحبت‌شدن با او به شما نیز آرامش می‌دهد.

 سمانه پاكدل بسیار آرام و متین است و خصوصیات اخلاقی خاصی دارد كه هم‌صحبت‌شدن با او به شما نیز آرامش می‌دهد. او را برای سبزه‌انداختن دعوت كردیم و این درحالی بود كه او تا به حال این كار را نكرده بود ولی در نهایت استارتی شد برای اینكه این كار را تجربه كند. همیشه مادرش این كار را برای او و اعضای خانواده انجام داده بود و به جای آن سمانه پاكدل تا دلتان بخواهد سبزه گره زده بود! با او و حس و حال عجیبی كه در ایام عید دارد همراه شدیم.

حس و حال عجیب نوروز
حس خیلی خوبی نسبت به عید نوروز دارم. كلا از خانه ‌تكانی پیش از عید گرفته كه حال و هوای آدم را كاملا عوض می‌كند، تا خریدهای قبل از عید كه كلا با خریدهای دیگر مواقع سال فرق دارد، همه روی روحیه آدم تاثیر مثبت دارند. صله‌رحم و دید و بازدید از اقوام با اینكه شاید در طول سال هم اتفاق بیفتد ولی در ایام عید شور و هیجان دیگری دارد. سفرهای نوروزی معمولا حس متفاوتی دارد و من شخصا عاشق طبیعت هستم و در ایام عید حس می‌كنم حتی حال طبیعت و هوا هم خوب است. همه از یك ماه قبل در تكاپو و هیجان هستیم. 

 

دورهمی‌های خانوادگی
خواهر و برادرم كه ازدواج كرده‌اند همیشه روز اول عید به خانه ما می‌آیند و دور هم هستیم و معمولا سبزی‌پلو و ماهی و سبزی‌كوكو دستپخت مادرم همیشه برقرار است. خانه خاله‌ام كه از مادرم بزرگتر و هنوز مجرد است و خانه پدربزرگ‌مان را هنوز حفظ كرده، جایی است كه باید بعد از این دورهمی به آنجا برویم و طبق رسمی كه داریم همه اعضای خانواده آنجا جمع می‌شویم و خاله‌ها، دایی‌ها و فرزندان‌شان را آنجا می‌بینیم و این دید و بازدید و رفت‌ و آمدها ادامه دارد و هفته اول معمولا به این رفت‌وآمدها طی می‌شود و هفته دوم اگر فرصتی باشد به سفر می‌رویم.

سبزه گره‌زدن‌های من
در سیزده‌‌بدر مهم‌ترین كار من سبزه گره‌زدن است. (باخنده) و همه دوستانم را به یاد می‌آورم و جالب است بدانید كه برای یكی از دوستانم که سبزه گره زده بودم، خوشبختانه ازدواج كرد. برای خودم هم زیاد گره زده‌ام ولی شاید از ته‌دل نبوده. (باخنده) من ازدواج و تشكیل خانواده را همیشه دوست داشتم ولی رفته‌رفته با بالارفتن سن، ازدواج سخت‌تر می‌شود و قدیمی‌ها كاملا در این رابطه درست گفته‌اند.

این سخت‌تر شدن به این دلیل است كه شما با بزرگ‌شدن، نوع نگاه‌تان نیز تغییر می‌كند و دیگر برای‌تان فقط ارزش‌های مادی، ارزش‌های معنوی، ارزش‌های خانوادگی، ارزش‌های تحصیلی و... مهم نیست بلكه همه اینها در قالب یك پكیج مهم می‌شود؛ به همین دلیل ازدواج سخت می‌شود. سبزه گره‌زدن خیلی كار جالب و فانتزی است.

عیدی‌های ویژه مادرم
مادرم برای همه بچه‌ها و نوه‌ها كه برادرزاده و خواهرزاده‌هایم هستند، لای قرآن عیدی می‌گذارد و خوشبختانه من چون هنوز مجرد هستم و در خانه پدرومادرم زندگی می‌كنم، هنوز هم همه به من عیدی می‌دهند و البته من‌ هم به دوتا خواهرزاده و تك برادرزاده‌ام عیدی می‌دهم و البته پدر و مادرم ولی قطعا عیدی گرفتن بهتر است. (باخنده) تمام عیدی‌های مادرم را نگه می‌دارم چون برایم بركت دارد.

 

اخبارفرهنگی و هنری,خبرهای فرهنگی و هنری,پاکدل

 

آرامش برای همه ایران
من به ایران یك تعصب خاص دارم و مردم برایم بسیار ارزشمند هستند. متاسفانه در سال‌های اخیر اخم‌های مردم بیشتر از خنده‌هایشان شده است و امیدوارم كه امسال واقعا در این آلودگی هوا، وضعیت نامناسب اقتصادی و تورم كه گریبانگیر همه ما شده است، به یك آرامش درونی برسیم . 

اتفاق ویژه در سال جدید
فكر می‌كنم سال 95 سال خوبی است. البته من هرسال این حس را دارم ولی امسال این حس قوی‌تر است و فكر می‌كنم یك اتفاق ویژه و فوق‌العاده را در پیش دارم. امیدوارم كه امسال حال مردم خوب باشد. آرزوی قلبی و درونی‌ام این است كه لبخند روی لب مردم باشد. شرایط سخت برای همه وجود دارد ولی معتقد هستم كه سختی‌ها سپری می‌شود و خدا به همه ما نگاه می‌كند و قطعا هیچ چیزی بی‌حكمت نیست. امیدوارم كه آقای روحانی و دولت هم بودجه‌های بخش‌های هنری را بیشتر كنند تا این ركودی كه در كارها ایجاد شده برطرف شود. سلامتی و رسیدن به آرامش را برای همه مردم آرزو دارم.

 

اخبار فرهنگی و هنری - مجله زندگی ایده آل.برترین ها

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه