راهیابی فیلم کوتاه ایرانی به ۲ جشنواره خارجی. تاریخ انتشار : شنبه, 04 شهریور 1396 17:35. فیلم‌ کوتاه ایرانی «کاسکو» به کارگردانی مجتبی قاسمی همزمان در بخش مسابقه دو جشنواره جهانی در ایتالیا و آمریکا به روی پرده می‌رود. به گزارش ایسنا، این فیلم کوتاه در سیزدهمین حضور جهانی خود به بخش مسابقه جشنواره مارکویی ۲۰۱۷ آمریکا راه یافت که از تاریخ ۱۵ تا ۱۷ سپتامبر (۲۴ الی ۲۶ شهریور ۱۳۹۶) در واشنگتن؛ کارولینای شمالی برگزار می‌شود. در این جشنواره فیلمسازان مستقل حرفه‌ای در بخشهای فیلم کوتاه، مستند و انی ...

راهیابی فیلم کوتاه ایرانی به ۲ جشنواره خارجی

تاریخ انتشار : شنبه, 04 شهریور 1396 17:35


 اخبارفرهنگی ,خبرهای فرهنگی ,مجتبی قاسمی

فیلم‌ کوتاه ایرانی «کاسکو» به کارگردانی مجتبی قاسمی همزمان در بخش مسابقه دو جشنواره جهانی در ایتالیا و آمریکا به روی پرده می‌رود.

به گزارش ایسنا، این فیلم کوتاه در سیزدهمین حضور جهانی خود به بخش مسابقه جشنواره مارکویی ۲۰۱۷ آمریکا راه یافت که از تاریخ ۱۵ تا ۱۷ سپتامبر (۲۴ الی ۲۶ شهریور ۱۳۹۶) در واشنگتن؛ کارولینای شمالی برگزار می‌شود.

 

در این جشنواره فیلمسازان مستقل حرفه‌ای در بخشهای فیلم کوتاه، مستند و انیمیشن با یکدیگر به رقابت می‌پردازند. رقابت فیلمهایی با موضوع طبیعت، تاریخ و  وحشت، از دیگر بخشهای جشنواره است.

 

همچنین فیلم کوتاه «کاسکو» در جشنواره «سالنتوی» ایتالیا که از تاریخ ۱ تا ۱۰ سپتامبر ۲۰۱۷ ( ۱۰ تا ۱۹ شهریور ۱۳۹۶) برگزار می‌شود به عنوان فیلم افتتاحیه نمایش داده می‌شود و با دیگر فیلم‌ها به رقابت می‌پردازد. 

 

فیلک کوتاه «کاسکو» پیش‌تر در جشنواره‌هایی چون «کلرمونت فراند» فرانسه و «کنکورتو» ایتالیا به عنوان تنها نماینده ایران در بخش مسابقه حضور داشت  و در جشنواره «ویند» آمریکا  نیز نامزد بهترین فیلم کوتاه داستانی شده است.

 

این فیلم داستان غلام عاشقی است که جوان لال و کم شنوایی است و نمی‌تواند با دیگران ارتباط برقرار کند و چندین بار به صورت سهوی بازداشت شده است، او جوان خوش قلب و ساده دلی است که این بار پس از آزادی از بازداشتگاه، تصمیم می‌گیرد مسیر تازه‌ای برای زندگی پراز تنهایی خود بیابد.

 

مجتبی قاسمی که دانش آموخته فیلمسازی در مقطع کارشناسی ارشد است همچنین از اتمام بازنویسی نهایی فیلمنامه جدید خود که به نوعی اپیزود دوم «کاسکو» محسوب می‌شود خبر داد.

 

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه