جدیدترین نرم افزار گوگل

گوگل,نرم افزار گوگل,جستجوگر

ایران مطلب :امروزه بر هیچ کس پوشیده نیست که مرورگر گوگل برترین جستجوگر فضای مجازی محسوب می شود و همیشه از گزینه های اصلی برای جستجوکردن به شمار می آید. شرکت گوگل علاوه بر مشخصاتی که عموم کاربران از آنها استفاده می کنند، ترفند ها و ویژگی های پنهانی داره که از آن جمله می توان به آب و هوای شهر های مختلف با گوگل، ماشین حساب گوگلی، تبدیل پول ها با گوگل، دیدن نقشه یک شهر یا کشور و ... اشاره کرد.

این در حالی است که اپلیکیشن مترجم گوگل (Google Translate) یکی از مواردی است که تقریبا در تمام تلفن های هوشمند و تبلت ها می بینیم. این اپلیکیشن به شما کمک می کند تا با اتصال به اینترنت، بدون نیاز به دانلود حجم عظیم داده ها به ترجمه کلمات و عبارات از هر زبانی به زبان دیگر بپردازید. اما گوگل اوایل امسال اپلیکیشنی به نام Word Lens را خریداری کرد و به نظر می رسد ردپای این خرید، به زودی در اپلیکیشن مترجم گوگل دیده شود. قابلیت هایی مثل ترجمه در لحظه از طریق دوربین و مکالمه.

اپلیکیشن Word Lens در سال 2010 برای پلتفرم iOS و سپس در 2012 برای اندروید عرضه شد. گوگل این اپلیکیشن را در ماه مه خرید و به زودی قابلیت های کلیدی آن را به مترجم خود وارد می کند. این یعنی با به روز رسانی بعدی شما می توانید با دوربین خود به متن یا منوی غذا به زبان های انگلیسی، فرانسه، آلمانی، ایتالیایی، پرتغالی، روسی و اسپانیایی بگیرید و در همان لحظه ترجمه آن متن به انگلیسی را ببینید. در حال حاضر این ویژگی فقط برای این زبان ها فعال خواهد بود.

قابلیت جذاب دیگری که قرار است به Google Translate اضافه شود، درک خودکار مکالمه است. بدین معنی که شما دیگر برای مکالمه به 2 زبان مختلف نیازی به جابجایی زبان ها نخواهید داشت و اپلیکیشن به صورت خودکار زبان در حال مکالمه را درک می کند

قابلیت جذاب دیگری که قرار است به Google Translate اضافه شود، درک خودکار مکالمه است. بدین معنی که شما دیگر برای مکالمه به 2 زبان مختلف نیازی به جابجایی زبان ها نخواهید داشت و اپلیکیشن به صورت خودکار زبان در حال مکالمه را درک می کند. در نهایت شما یک مکالمه بسیار طبیعی تر و ساده تر نسبت به قبل خواهید داشت. از زمان عرضه این به روز رسانی هنوز خبری در دست نیست اما Android Police اشاره می کند که قابلیت های فوق الذکر به بهره برداری رسیده و به زودی ما آنها در اپلیکیشن جدید مترجم گوگل خواهیم دید.

اما حائز اهمیت آن که به تازگی قابلیت جدیدی به سرویس جستجوی گوگل اضافه شده که با استفاده از آن می‌توانید در صفحه نتایج جستجو، متن ترانه مربوط به قطعه‌ای که آن را جستجو می ‌کنید، ببینید. این خبر احتمالا برای وب‌سایت‌هایی چون Metro Lyrics و AZ Lyrics چندان خوشایند نیست، چرا که غول جستجوی جهان متن ترانه آهنگ‌ها را بدون نیاز به مراجعه به وب‌سایت‌های آن‌ها، نشان می‌دهد و دیگر نیازی نیست که کاربران از سرویس این وب‌ سایت‌ها استفاده کنند.

گوگل,نرم افزار گوگل,جستجوگر

اما هنوز جای امید برای وب‌سایت‌های مذکور باقی است، چرا که هم ‌اکنون این سرویس گوگل دامنه محدودی از قطعات مشهور را پوشش می‌ دهد و اگر سلیقه موسیقایی ‌تان کمی با عموم مردم متفاوت باشد، با جستجوی آهنگ مورد نظرتان، نمی ‌توانید شعر مربوط به آن را مشاهده کنید. مثلا اگرقطعه Broken Bicycles از تام ویتس را جستجو کنید، در نتایج جستجو، متن ترانه آن نمایش داده نمی شود. منبع متن ترانه‌ های نشان داده شده، سرویس Google Play Music است. شاید از این به بعد هنرمندان در آلبوم ‌های خود متن ترانه‌ شان را هم ضمیمه کنند تا در نتایج جستجوی گوگل نمایش داده شود.

باید توجه داشت که پیشرفت های روزافزون گوگل دلایل خاصی دارد. به طور مثال گوگل به کارمندانش اجازه داده تا 20 درصد از وقت کاری روزانه شان و یا یک روز کامل در هفته - را به پروژه ها و کارهای مورد علاقه خودشان، که ربطی به شغل شان ندارد، اختصاص بدهند تا فکرشان باز و رابطه شان با دنیای غیر کامپبوتری بیشتر شود و در موردی دیگر، مهندسین گوگل اجازه دارند در هنگام کار هرگاه دوست دارند کمی چرت بزنند تا مغزشان فرصت بیشتری برای مرور و تفکر داشته باشد. ضمنا تفریحات و مسابقه‌ های ورزشی والیبال و غیره که باعث شادابی و تحرک بیشتر خون به مغز می شود هم جزیی از سیاست‌ های هفتگی در گوگل می باشد که خود نقش مهمی در ایده پردازی کارمندان این شرکت عظیم جهانی، ایفا می کند.

منبع : tebyan.net
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه