برنده اسکار و پدر آنجلینا جولی: اسرائیل تمام غزه را به فلسطینیان داد اما آنها حماس را انتخاب کردند!/ اگر به جای آمریکا در ایران بودید ....

برنده اسکار و پدر آنجلینا جولی: اسرائیل تمام غزه را به فلسطینیان داد ��ما آنها حماس را انتخاب کردند!/ اگر به جای آمریکا در ایران بودید .... اخبار  فرهنگی - انتقاد شدید جان ویت بازیگر مشهور آمریکایی از خاویر باردم و پنه‌لوپه کروز به دلیل همدردی با مردم غزه:
از اینکه اسرائیل را محکوم کردید باید سرتاپا شرمنده باشید!/ اگر به جای آمریکا در ایران بودید به این همه شهرت و پول نمی رسیدید/ اسرائیل تمام غزه را به فلسطینیان داد اما آنها حماس را انتخاب کردند!

جان ویت بازیگر برنده اسکار و پدر آنجلینا جولی طی بیانیه ای ضمن حمله با بازیگرانی که با مردم غزه ابراز همدردی کردند آورده است: نام من جان ویت است و من بسیار خشمگینم. من از اینکه می بینم، افراد چون پنه لوپه کروز و خاویر باردم ضد سامی گری را رواج می دهند دل شکسته هستم. آنها مشخص است از داستان تولد اسرائیل اگاهی ندارد.

 

اخبار,اخبار فرهنگی,جان ویت

 

پس از محکومیت جنایات اسرائیل در غزه توسط برخی از بازیگران مشهور جهان از جمله خاویر باردم و پنه‌لوپه کروز، جان ویت بازیگر مشهور آمریکایی طی بیانیه ای به شدت از این بازیگران انتقاد کرد!

به گزارش انتخاب ، جان ویت بازیگر برنده اسکار و پدر آنجلینا جولی طی بیانیه ای ضمن حمله با بازیگرانی که با مردم غزه ابراز همدردی کردند آورده است: نام من جان ویت است و من بسیار خشمگینم. من از اینکه می بینم، افراد چون پنه لوپه کروز و خاویر باردم ضد سامی گری را رواج می دهند دل شکسته هستم. آنها مشخص است از داستان تولد اسرائیل اگاهی ندارد.   

وی در بخش دیگری مدعی شده است: اسرائیل همواره به دنبال روابط مسالمت امیز با همسایگان عرب خود بوده است. اسرائیل داوطلبانه سینا را به مصر بازگرداند و در جهت صلح غزه را به فلسطینیان داد، اما چه جوابی گرفت؟ فلسطینیان حماس را که یک گروه تروریستی است انتخاب کردند و بلافاصله هزاران موشک به اسرائیل پرتاب کردند.

در پایان این بیانیه جان ویت آمده است: من از تمام همکارانم که این نامه را علیه اسرائیل امضا کردند می خواهم تا انگیزه های خود را دوباره مورد بررسی قرار دهند. شما به شهرت و پول رسیده اند به خاطر اینکه در امریکا بودید، آیا می توانستید به چنین موفقیت هایی در ایران، سوریه، لبنان و .. برسید؟ شما وظیفه دارید تا از شهرت خود در راستای اقدامات خوب استفاده کنید. اما در مقابل تنها دولت دموکراتیک در خاورمیانه یعنی اسرائیل را تحفیر کردند. شما باید سرتاپا شرمنده باشید و با پشمیانی عمیق از انچه انجام دادید جلو آمده و از مردم رنج دیده در اسرائیل طلب بخشش کنید.

ساعاتی پس از انتشار این بیانیه، خاویر باردم بازیگر مشهور اسپانیایی گفت: من و همسرم [پنه لوپه کروز] از سوی عده‌ای متهم به داشتن احساسات ضدیهودی شده‌ایم. ما همان قدر از یهودستیزی متنفریم که از عوارض وحشتناک و دردناک جنگ."

امضاکنندگان این نامه نسبت به آثار "فیزیکی، اخلاقی و روانی" حمله‌های اسرائیل بر مردم غزه ابراز تاسف کرده‌اند و خواهان پایان یافتن محاصره این منطقه شده‌اند.

در نامه سینماگران اسپانیایی آمده بود: "این روزها غزه روزهایی دهشتناک را پشت سر می‌گذارد؛ تحت محاصره و زیر حمله‌های زمینی، هوایی و دریایی. خانه‌های فلسطینیان نابود می‌شود، به آب و برق دسترسی ندارند و نمی‌توانند به راحتی به مدارس و بیمارستان‌های خود بروند."

لولا هررا، ادواردو نوریغا، رزا ماریا سردا، بازیگران سینما و پدرو آلمودووار، مونتو آرمنداری و بنتیو زامبرانو، از فیلمسازان اسپانیایی از دیگر امضاکنندگان این نامه هستند.
  اخبار فرهنگی - انتخاب

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه