برترین عناوین بازی های مسابقه ای سال ، تصاویر شاید حرف من را تصدیق کنید که ؛ همه ساله رقابت اصلی در این سبک بازی میان بزرگانی چون Gran Turismo و Forza Motorsports بود اما امسال چی؟

شاید حرف من را تصدیق کنید که ؛ همه ساله رقابت اصلی در این سبک بازی میان بزرگانی چون Gran Turismo و Forza Motorsports بود اما امسال چی؟! آیا امسال نیز روند تکرای قبلی در پیش است !؟ در پاسخ به این سوال باید بگویم که در سال میلادی ای که گذشت ؛ بازی سازان توانستند در این سبک سنت شکنی کنند ! امروز قصد دارم در این مقاله نگاهی خلاصه وار به برترین عناوین بازی های مسابقه ای (Racing Game) از دریچه نگاه Gameinformer داشته باشم ؛ باشد که مورد عنایت شما سروران مجله اینترنتی گویا آی تی قرار گیرد.

صحبت از سنت شکنی شد باید تکمیل کنم که در این سالی که گذشت ؛ تعدادی دنباله جدید برای بازی های برجسته و مطرح این سبک بازی توانست خیل عظیم گیمرها را شگفت زده کند و مانند قدیم نبود که اگر کسی هوس بازی های مسابقه ای داشته باشد فقط به سراغ یک یا دو عنوان بازی برود ؛ چرا که این بار دست گیمر ها در انتخاب بازی مسابقه ای باز بود و آن ها شاهد عناوین مختلفی در این سبک بازی بودند.البته جا دارد همین جا نقدی هم بر بازی سازان بزرگ داشته باشم ! چرا که در بخش شبیه سازی مسابقه ( simulation racing ) اشتباهات پی در پی و مکرر آن ها کمی گیمرها را دلسرد می کرد.شاید باید اذعان کرد که این نشانه های ناخوشایند حکایت از تنزل جایگاه آن ها دارد ! به هر حال آن چه که عیان بود ؛ واکنش های منفی شدید گیمرها به microtransactions های Gran Turismo وForza Motorsports بود که شاید بتوان گفت این سبک بازی را تحت تاثیر خود قرار دادند. حال زیاده گویی نمی کنم و به سراغ معرفی برترین عناوین بازی های مسابقه ای (Racing Game) از دریچه نگاه Gameinformer می پردازم.

  • برترین نوآوری :Forza Motorsport 5

بازی Forza Motorsport 5 توانست با افکت گذاری و سیستم صداگذاری فوق حرفه ای در این زمینه بدون رقیب باشد ! چرا که برای بازی در یک بازی مسابقه ای شما باید حس کنید که در محیط آن هستید و صداگذاری در این سبک بازی می تواند رکن موثری به حساب آید.شاید اغراق نباشد که بگویم تا به حال هیچ بازی ای نتوانسته است همانند بازی Forza Motorsport 5 دارای صداگذاری حرفه ای باشد.

بازی های مسابقه ای، برترین عناوین، برترین نوآوری، بازی آنلاین،بزرگ ترین نا امیدی،برترین آهنگ،اختراعات جدید

حتی محرک صدای جدیدXbox One ابعاد جدید و نویی به این سبک بازی ها می بخشد.شما در این بازی خود را عملا یک راننده حرفه ای می یابید و حتی با توجه به صداگذاری دقیق و حرفه ای آن شما می توانید درک روشن و واقع گرایانه ای از قدرت موتور ماشین خود داشته باشید و حتی احساس نیاز به کاهش سرعت یا افزایش آن را از صدای بازی بفهمید ! بدون شک بازی Forza Motorsport 5 تجربه ای ناب برای گیمرهای علاقه مند به این سبک بازی خواهد بود.

  • برترین بخش بازی آنلاین : Need for Speed: Rivals

سری بازی های Need for Speed اگرچه محبوب خیل عظیمی از گیمرهای ایرانی است ؛ اما بدون جانب داری باید بگویم که سری های بازی Need for Speed مدت ها در مرز آنلاین و آفلاین در تلاش بود و در جا می زد.اما به لطف سری جدید خود ؛ یعنی Need for Speed: Rivals ؛ طعم بازی آنلاین به سری بازی های Need for Speed اضافه گشته است.

بازی های مسابقه ای، برترین عناوین، برترین نوآوری، بازی آنلاین،بزرگ ترین نا امیدی،برترین آهنگ،اختراعات جدید

شاید یکی از برجسته ترین قسمت های این بازی ؛ بخش AllDrive باشد.به لطف وجود بخش AllDrive ؛ شما یک مخلوط کاملا پیشرفته ای از مسابقات انتخابی تا سقف مبارزه و رقابت شش ماشین را در قسمت co-op خواهید داشت و در این قسمت می توانید با بازیکنان دیگر تقابل داشته باشید.حال این به چه معناست ؟! منظور آن است که ؛ مثلا شما می توانید در نقش پلیس در بازی ظاهر گردید و در محیط open world بازی با مسابقه دهندگان به تقابل بپردازید و آن ها را به چالش بکشید.یکی دیگر از نکات خوب که در بازی Need for Speed: Rivals به چشمم آمد این است که ؛ عملا مرز محسوسی در حالت دشواری ( سختی بازی ) در بین بخش آفلاین و بخش آنلاین بازی حس نمی شود و شما کاملا حس می کنید که در یک جهانی پر از راننده های دیوانه به سر می برید که هر لحظه ممکن است اتفاقی نو و جدید و غیرقابل پیش بینی رخ دهد.

  • بزرگ ترین نا امیدی : Career Modes

بدون شک طرفداران و دوستداران بازی های مسابقه ای به دنبال انتخاب حالت های حرفه ای در این نوع بازی ها هستند و امید دارند تا هربازی در نسخه های بعدی خود عملکردی حرفه ای تر و واقع گرایانه تر داشته باشد و در یک کلام ؛ پیشرفت کند ! نه پس رفت !

بازی های مسابقه ای، برترین عناوین، برترین نوآوری، بازی آنلاین،بزرگ ترین نا امیدی،برترین آهنگ،اختراعات جدید

اما باید گفت که ؛ Forza آهنگ های موجود در بازی را حذف کرده است و دیگر خبری از پخش آهنگ های حرفه ای نیست و ساختار حرفه ای Forza 4 را ترک کرده است ؛ اما Gran Turismo 6 مثل همیشه سفت و سرسخت باقی مانده است و شاید تغییر در ساختارش چند سال آینده نیز میسر نشود ! وضع در F1 2013 هم همین گونه است ! F1 2013 نیز فرمت حرفه ای خود را سالیانی می شود که بی تغییر حفظ کرده است.بازی Grid 2 نیز که حالت حرفه ای آن پیرامون یک داستان واقعی نشات گرفته می شود ؛ حالت خاصی را به شما تحمیل نمی کند.

  • برترین آهنگ : Grid 2′s LiveRoutes

بازی های مسابقه ای، برترین عناوین، برترین نوآوری، بازی آنلاین،بزرگ ترین نا امیدی،برترین آهنگ،اختراعات جدید

در سیستم پخش آهنگ در بازی درGrid 2′s LiveRoutes ؛ تغییر و تحولاتی داده شده است تا پخش آهنگ به صورت رندوم ( تصادفی ) صورت گیرد و شاید در نگاه اول شما بگویید ممکن است این سیستم آن طور که باید و شاید روان کار نکند و قطعی های مکرر و حوصله سر بر داشته باشید ؛ اما باید بگویم که سیستم چخش آهنگ تصادفی در درGrid 2′s LiveRoutes بسیار روان و عالی است !

  • برترین ماشین ها :Gran Turismo 6

بازی های مسابقه ای، برترین عناوین، برترین نوآوری، بازی آنلاین،بزرگ ترین نا امیدی،برترین آهنگ،اختراعات جدید

بازی GT 6 سنت شکنی نکرده است و همانند بازی Gran Turismo 5 ؛ از الگوهای منحصر به فردی جهت طراحی ماشین های داخل بازی بهره جسته است(درست مانند نمونه Red Bull X2014 در تصویر بالا).در بازی GT 6 شما با ۱۱۰۰ ماشین گوناگون که شامل چیزی بیش تر از ۱۲۰ متعلاقات و الحاقیات اضافه برای ماشین های نایاب قدیمی و کلاسیک تا کاوشگران کره ماه رو به رو می شوید !!!

بازی های مسابقه ای، برترین عناوین، برترین نوآوری، بازی آنلاین،بزرگ ترین نا امیدی،برترین آهنگ،اختراعات جدید

بازی Rivals از بخش های گوناگون زیادی بهره مند است و توانسته تا گیمرها را تحت تاثیر خود قرار دهد.از ویژگی های کلیدی این بازی که توانست توسط آن ها به عنوان برترین بازی سال مسابقه ای دست یابد باید به ؛ وجود مسابقات fast-paced ؛ ویژگی های منحصربه فرد آنلاین AllDrive ؛ دنیای گسترده و زیبای طراحی شده ؛ وجود مسیر های متنوع و حرفه ای جهت تعقیب و گریز ؛ وجود سیستم ریسک/پاداش Speed Point و همین طور وجود بسته های آپدیتی ( بروز رسانی ) اشاره کنم. / گویا آی تی

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه