بازگشت اسطوره‌ی اسیر در "دوران تازه": آقای مهرجویی قسمت دوم "سنتوری" را می‌سازد

بازگشت اسطوره‌ی اسیر در "دوران تازه": آقای مهرجویی قسمت دوم "سنتوری" را می‌سازد


اخبار , اخبار فرهنگی , فیلم سنتوری

اخبار فرهنگی - بازگشت اسطوره‌ی اسیر در "دوران تازه": آقای مهرجویی قسمت دوم "سنتوری" را می‌سازد

داریوش مهرجویی "سنتوری ۲" را با بهرام رادان می سازد. فیلمی که در سال ۸۵ ساخته شد و با همان اندک نمایش هایش در جشنواره فجر طرفداران بسیاری به دست آورد اما با جنجال های فراوانی که پیرامونش شکل گرفت دو روز مانده به اکران عمومی توقیف شد و چند ماه بعد سی دی اش به شکل غیر مجاز به بازار آمد.

اگر چه این اتفاقات ضربه شدیدی به سازندگان فیلم وارد کرد اما سنتوری روز به روز محبوب تر شد. دیگر حتی رسانه های رسمی مانند صدا و سیما هم اگر می خواستند کلیپی از تاریخ سینمای ایران پخش کنند تصاویری از سنتوری در آن پیدا می شد. سالها بعد در جشن حافظ ،  سنتوری جایزه بهترین فیلم را گرفت و ظاهرا ۸ سال بعد از ساخته شدن این فیلم، مهرجویی می خواهد قسمت دوم آن را کارگردانی کند.

 

بانی فیلم صبح امروز با اعلام این خبر نوشت: داریوش مهرجویی فیلمنامه سنتوری ۲ را در بانک فیلمنامه خانه سینما ثبت کرد.این فیلمنامه قصه علی شخصیت اصلی داستان سنتوری است که بعد از ترک اعتیاد از آسایشگاه مرخص شده و به دنبال کارهای موسیقی خود درگیر اتفاقاتی تازه می شود. مهرجویی که نگارش فیلمنامه سنتوری ۲ را به پایان رسانده، به زودی درخواست پروانه ساخت این فیلم را به اداره نظارت و ارزشیابی وزارت ارشاد ارسال می کند. مهرجویی قصد دارد به محض دریافت مجوز، فیلمبرداری سنتوری ۲ را در تهران آغاز کند.

 

طبق شنیده ها حضور بهرام رادان در نقش اصلی و محسن چاوشی به عنوان آهنگساز و خواننده در سنتوری ۲ قطعی شده است. فیلمی که از همین حالا می توان پیش بینی کرد یکی از پر فروش های سال آینده خواهد بود.مهرجویی روز دوشنبه فیلمنامه این فیلم را در بانک فیلمنامه خانه سینما ثبت کرد تا از این پس پیگیر کارهای مجوز و تولید آن باشد.

 

مهرجویی که بعد از سنتوری دیگر نتوانست روزهای خوبش را تکرار کند همواره در گفت و گوهایش به ضربه شدید روحیی که با توقیف این فیلم به او وارد شد اشاره می کرد. حال همه امیدوارند در روزهایی که قسمت دوم آتش بس و شهر موش ها گیشه سینما ها را تسخیر کرده قسمت دوم سنتوری نه تنها  این مسیر را ادامه دهد بلکه سازندگان افول کرده اش ( از بهرام رادان تا داریوش مهرجویی) را به دوران اوج بازگرداند.

اخبار فرهنگی - کافه سینما

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه